"Uyuma Projesi"

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı uzmanlarının imzasını taşıyan ve bütünüyle yerli tasarım olan “Uyuma” uygulaması akıllı telefonlara yüklenerek, vatandaşların sokaklarda alenen yapılan uyuşturucu ticaretini engellemek adına ihbarda bulunmalarını sağlayacak.

 

 

 

 

 

 

Uygulamayı kullanarak ihbarda bulunan kişinin kimliği gizli kalacak böylece her vatandaş herhangi bir korku yaşamadan şahit olduğu bu illegal ticarete hayır diyebilecek.

 

 

 

 

 

“Uyuma Projesi”nin tanıtım toplantısına katılan Celal UZUNKAYA “Hayata geçirilen UYUMA Projesi’yle amacımız, uyuşturucuya karşı verilen mücadelede teknolojik imkanlar aracılığıyla vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmaktır. UYUMA ile narkotik suçlarına daha seri müdahale imkanı sağlanacak” şeklinde konuştu. “Operasyon sayısında ve yakalama miktarında ciddi artışlar sağlandı" diye devam eden Uzunkaya istatistiklere dikkat çekerek; Önceki yıllara göre uyuşturucu madde yakalama oranının eroin için %80, captagon için %160, ekstazi için %335 arttığını dile getirdi.