Kantaron Yağı

Kantaron Yağı

                           Kantaron yağı

         Cildimiz soğuğa, sıcağa, nemli veya kuru havaya sürekli olarak maruz kalıyor. Bu değişken koşullar nedeniyle her gün milyonlarca hücre ölüyor ve yeni hücreler yerlerini alıyor. Derimiz günübirlik kendini yeniliyor ancak kimi zaman bu yeterli olmuyor. Dondurucu soğuklarda ya da kavurucu sıcaklarda, kremler ve nemlendiriciler birçoğumuz için kurtarıcı olabiliyor. Fakat günümüzde organik ürün kullanma sevdası ile bu kremler ve nemlendiriciler, yerini yavaş yavaş bitkisel yağlara bırakmaya başlıyor.

       

 

 

 

 

 

Kantaron bitkisi spesifik bir bölgeye ait değildir. Türkiye’nin çoğu yöresinde yetişir ve aktarlarda satışı gerçekleşir. İçeriği oldukça zengindir. Sayısız faydası olduğu gibi kullanımı ve temin edilişi de oldukça kolaydır. Tarihçesi çok eskilere dayanır. Batı tıbbının bu denli gelişmiş olmadığı dönemlerde insanların sıklıkla başvurduğu bir şifa kaynağıdır.

     

 

 

 

 İltihaplar, yaralanmalar, güneş yanıkları, pişikler, şişlikler gibi daha birçok cilt sorunuyla karşılaşabiliriz. Kantaron yağının belirli aralıklarla sorun yaşanan cildin üzerine masajla yedirilmesi derinin hızla iyileşmesine ve tazeliğini korumasına yardımcı olacaktır. Neredeyse her bebeğin yaşamış olduğu pişik probleminde destek rol üstlenecektir. Ciltte olduğu gibi saçın ve saç derisinin sağlığının korunmasına da yardımcı olacaktır. Kepeği geçirecek, saç köklerini güçlendirecektir.